kwi
9
2014

Magnetyzm

wp_magnetyzm

Magnetyzm

Iskrzy się noc i iskrzy.
Motyle są jak mosty
skonstruowane.
Mnóstwo cekinów nocą.

Mówi się „kocham”,
bo chce się odzewu.
i „śmierć” się odpowiada,
choć inaczej trzeba.

Dotyka się łagodnie.
Każdy dotyk ma echo.
I oczy się odwraca
z delikatnością zwierząt.

           Marcin Świetlicki

 

„Magnetyzm” – a w zasadzie wiersz pod tym tytułem jest tematem kolejnego albumu przygotowywanego przez serwis holga.pl. Jest on otwartym, niezależnym projektem, który ma integrować osoby zafascynowane estetyką lo-fi. Zainteresowani udziałem w albumie powinni przesyłać zdjęcia do 31.05.2014 roku.

holga.pl zaprasza użytkowników do eksperymentu – do robienia zdjęć aparatami lo-fi przesyłania ich do serwisu. Nie ma żadnych reguł, poza kilkoma słowami inspiracji, do których powinny odnosić się (być wolnymi skojarzeniami) nadsyłane fotografie. Słowa te będą zarazem motywami i tytułami albumów.

Każdy album stanowić będzie zbiorową, wielogłosową opowieść, której narratorami są autorzy nadesłanych fotografii. W której zdjęcia nie toną, lecz wzmacniają nawzajem, uzupełniają. W ten sposób subiektywne zapisy spotkania ze światem (lub jego wycinkami) utworzą jego obraz. Będzie on obiektywny, bowiem złożony ze strumienia subiektywnych fotografii.

Album ukaże się w wersji cyfrowej (by issuu). Jest wydawnictwem niezależnym i niekomercyjnym. Wkładem uczestników są zdjęcia, holga.pl zapewnia miejsce w sieci, inspirację, wybór oraz promocję. Biorący udział w albumie zyskują miejsce, w którym ich zdjęcia mogą zyskać pełen wyraz.

Wszyscy zainteresowani udziałem w projekcie powinni przesyłać zdjęcia stanowiące skojarzenie czy też ilustrację do powyższego wiersza na adres holga.pl@gmail.com

Album – informacje techniczne

1. Zdjęcia – na kanwie tematu – przyślij na adres holga.pl@gmail.com wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową. Nie zapomnij o zapoznaniu się z Regulaminem. Fotografie powinny być zapisane w formacie tif (lub jpg) dpi: 240, wymiary: najdłuższy bok minimum 300mm. Jeden uczestnik może przysłać dowolną ilość prac (w granicach rozsądku).

2. Twoje fotografie używane będą przez nas tylko i wyłącznie do złożenia Albumu, a także na potrzeby promocji jego oraz naszego serwisu. Zawsze tylko i wyłącznie za Twoją zgodą.

3. Z nadesłanych zdjęć arbitralnie wybierzemy te, które są zdaniami składającymi się w jedną opowieść, w jeden Album. Nie kierujemy się przy tym z góry ustalonymi kryteriami, ponieważ to nadesłane fotografie determinują efekt końcowy, którego nie sposób ani przewidzieć, ani założyć w momencie ogłoszenia tematu Albumu.

4. Te zdjęcia, które nie trafią do Albumu, niekoniecznie są gorsze. Najpewniej są po prostu składowymi historiami na inny temat. Takie fotografie mogą się stać inspiracją, wejść w skład kolejnego Albumu.

5. Każdy Album ukaże się w wersji cyfrowej (by Issuu)

6. Przesłanie zdjęć nie jest jednoznaczne z opublikowaniem zdjęć.

7. Nagrodą główną jest aparat Holga 120 GCFN, która trafi do autora zdjęcia, które najtrafniej odniesie się do wiersza: „Magnetyzm” Marcina Świetlickiego. Dodatkowo to zdjęcie trafi na okładkę przyszłego Albumu.

 

Zapraszamy do zapoznania się z debiutanckim albumem aby w pełni wyjaśnić ideę, która nam przyświeca.

 

 

O Autorze:

Komentarze są zamknięte.

ZNAJDŹ NAS:

Holga.pl. All rights reserved 2011. Kontakt: holga.pl@gmail.com
Projekt i wykonanie: www.StudioGraficzne.com