wrz
14
2014

Już nigdy nie będzie takiego lata

„Już nigdy nie będzie takiego lata” – to temat kolejnego albumu przygotowywanego przez serwis holga.pl. Jest on otwartym, niezależnym projektem, który ma integrować osoby zafascynowane estetyką lo-fi. Zainteresowani udziałem w albumie powinni przesyłać zdjęcia do 02.11.2014 roku.

holga.pl zaprasza użytkowników do eksperymentu – do robienia zdjęć aparatami lo-fi przesyłania ich do serwisu. Nie ma żadnych reguł, poza kilkoma słowami inspiracji, do których powinny odnosić się (być wolnymi skojarzeniami) nadsyłane fotografie. Słowa te będą zarazem motywami i tytułami albumów.

Każdy album stanowić będzie zbiorową, wielogłosową opowieść, której narratorami są autorzy nadesłanych fotografii. W której zdjęcia nie toną, lecz wzmacniają nawzajem, uzupełniają. W ten sposób subiektywne zapisy spotkania ze światem (lub jego wycinkami) utworzą jego obraz. Będzie on obiektywny, bowiem złożony ze strumienia subiektywnych fotografii.

Album ukaże się w wersji cyfrowej (by issuu). Jest wydawnictwem niezależnym i niekomercyjnym. Wkładem uczestników są zdjęcia, holga.pl zapewnia miejsce w sieci, inspirację, wybór oraz promocję. Biorący udział w albumie zyskują miejsce, w którym ich zdjęcia mogą zyskać pełen wyraz.

Wszyscy zainteresowani udziałem w projekcie powinni przesyłać zdjęcia stanowiące skojarzenie czy też ilustrację do powyższego zdania na adres holga.pl@gmail.com

Album – informacje techniczne

1. Zdjęcia – na kanwie tematu – przyślij na adres holga.pl@gmail.com wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową. Nie zapomnij o zapoznaniu się z Regulaminem. Fotografie powinny być zapisane w formacie tif (lub jpg) dpi: 240, wymiary: najdłuższy bok minimum 300mm. Jeden uczestnik może przysłać dowolną ilość prac (w granicach rozsądku) odnoszącymi się do tematu „Już nigdy nie będzie takiego lata”.

Dodatkowo każde zdjęcie powinno mieć nazwę wg wzoru: imie_nazwisko_tytul_zdjecia.jpg. (albo tif)

2. Twoje fotografie używane będą przez nas tylko i wyłącznie do złożenia Albumu, a także na potrzeby promocji jego oraz naszego serwisu. Zawsze tylko i wyłącznie za Twoją zgodą.

3. Z nadesłanych zdjęć arbitralnie wybierzemy te, które są zdaniami składającymi się w jedną opowieść, w jeden Album. Nie kierujemy się przy tym z góry ustalonymi kryteriami, ponieważ to nadesłane fotografie determinują efekt końcowy, którego nie sposób ani przewidzieć, ani założyć w momencie ogłoszenia tematu Albumu.

4. Te zdjęcia, które nie trafią do Albumu, niekoniecznie są gorsze. Najpewniej są po prostu składowymi historiami na inny temat. Takie fotografie mogą się stać inspiracją, wejść w skład kolejnego Albumu.

5. Każdy Album ukaże się w wersji cyfrowej (by Issuu)

6. Przesłanie zdjęć nie jest jednoznaczne z opublikowaniem zdjęć.

7. Nagrodą główną jest aparat Holga 120 GCFN, która trafi do autora zdjęcia, które najtrafniej odniesie się do tytułu: „Już nigdy nie będzie takiego lata”. Dodatkowo to zdjęcie trafi na okładkę przyszłego Albumu.

O Autorze:

Komentarze są zamknięte.

ZNAJDŹ NAS:

Holga.pl. All rights reserved 2011. Kontakt: holga.pl@gmail.com
Projekt i wykonanie: www.StudioGraficzne.com