content top

Jak dbać o swoje finanse

Jak dbać o swoje finanse

Nasze finanse powinny nie tylko znaleźć swoje miejsce na koncie bankowym, gdzie będą bezpieczniejsze niż w przysłowiowej skarpecie, ale powinniśmy tez zadbać o ich rozmnożenie. Owszem, niektórzy nie lubią ryzyka i wolą, jak pieniądz tylko leży na koncie, ale czasem dobrze jest zainwestować, bo pieniądze nie lubią stać w miejscu. Przede wszystkim musimy pamiętać, że nigdy nie jest tak, że nasze finanse są bezpieczne, że my mamy pewną pracę, bo rynek się zmienia i może stać się zupełnie inaczej, a my już nie będzie mieli, za co żyć. Ważne jest, więc oszczędzanie. Nie musimy od razu rezygnować wszelkich przyjemności, ale nie starajmy się też żyć od wypłaty do wypłaty, bo w razie niepowodzenia może być naprawdę nieciekawa sytuacja. Zadbajmy tez o ubezpieczenie naszej przyszłości, przecież każdy z nas w końcu przejdzie na emeryturę, a ta nie jest żadnym pewniakiem. Musimy mieć to na uwadze i powinniśmy dodatkowo zadbać o jakieś zabezpieczenie naszej emerytury, żeby nie okazało się, że nie mamy, za co żyć.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Po co nam kolejny biznes

Po co nam kolejny biznes

Prowadzisz firmę, ale rozważasz założenie nowej, to może być dobra inwestycja, ale na początku przeanalizuj wszystkie za i przeciw. Po pierwsze druga firma to ogrom obowiązków, jeśli w tej, którą już posiadasz nie masz zaufanych pracowników, którym możesz zostawić wszystkie zlecenia, to w zasadzie nie rozmyślaj o nowym biznesie. Nikt nie jest w stanie sam prowadzić dwóch firm i załatwiać wszystkie sprawy. Jeśli już zakładasz kolejny biznes, na przykład otwierasz nową firmę dobrzy pracownicy to podstawa, jeśli zmieniasz branżę, będziesz kształtował zepsuł od początku, co jak pewnie już wiesz nie jest wcale takie łatę. Kolejna kwestia, która na pewno zwróci nasza uwagę dotyczy oczywiście tworzenia firmy pokrewnej, z tej samej branży, ale jednak o innym profilu. Takie rozwiązanie jest całkiem ciekawe, bo jeśli dana grupa klientów poszukuje produktu A, który oferujesz, a do tego przydałby się im produkt B, który wykracza poza twoją branżę, ale jest z nią ściśle powiązany to może być to naprawdę ciekawe rozwiązanie.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Dlaczego własna firma to dobry pomysł

Dlaczego własna firma to dobry pomysł

Wiele można mówić o zagrożeniach, jakie wiążą się z założeniem własnej firmy, bankructwo, konieczność opieki nad pracownikami, odpowiedzialność, konkurencja na rynku. Zagrożeń jest więcej niż możemy sobie wyobrazić, ale gdy rozmyślamy o założeniu firmy nie możemy ciągle patrzeć z perspektywy, że coś się nie powiedzie i nasza inwestycja okaże się nietrafiona, owszem zawsze istnieją zagrożenia, które trudno wyeliminować, bo świat biznesu jest taki, a nie inny, ale musimy wiedzieć, że w rzeczywistości własna firma daje nam więcej satysfakcji niż możemy sobie wyobrazić, a wiadomo, że samorealizowanie się, spełnianie marzeń, czy dążenie do wyznaczonych celów to dl a każdego z nas bardzo ważne kwestie. Po za tym rozwijając firmę zawsze możemy więcej zarobić, niż w momencie, gdy po prostu pracujemy na etacie. Na początku nie można liczyć na olbrzymie zarobki, bo każdy wie, że początki są naprawdę bardzo trudne, ale dobrze zorganizowana, rozwijająca się firma daje ogromne perspektywy na przyszłość

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Kilka rad jak zostać biznesmenem?

Kilka rad jak zostać biznesmenem?

Czy można nauczyć się być biznesmenem? Jak najbardziej! Istnieje wiele szkół, które mogą wpoić nam pewne takie cechy, nauczyć nas takich rzeczy, które z powodzeniem pozwolą nam otworzyć swoją własną firmę, dobrze nią zarządzać i sprawić, żeby przynosiła zyski wymierne do naszych założeń czy potrzeb. Ale bardzo łatwo można to także po prostu spieprzyć. Potrzeba bardzo niewiele, właściwie tylko nieco nonszalancji albo pofolgowania sobie w zarządzaniu. Wystarczy chwila nieuwagi, słowo powiedziane w złym czasie i w złym towarzystwie i wszystko zaczyna się sypać. Można więc powiedzieć, że w byciu biznesmenem równie ważna jest wiedza i umiejętności zarządzania, jak również intuicja, której niestety nie da się nauczyć. Biznesmenem należy się urodzić. Od dziecka należy wykazywać pewne cechy predestynujące kogoś do kierowania ludźmi, do kierowania swoją własną firmą. Jeśli czujesz, że ją masz – tę właśnie intuicję, śmiało możesz próbować swoich sił w biznesie. Musisz tylko obmyślić właściwą strategię i zacząć działać.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Jak nie popłynąć wraz z marzeniami

Jak nie popłynąć wraz z marzeniami

Każdy kto zakłada swój własny biznes powinien pamiętać o dwóch rzeczach – żeby być oryginalnym i żeby być porządnym i uczciwym. Jeśli czegoś z tych cech zabraknie, ludzie, którzy mieli przynosić pieniądze szybko znikną, bo znajdą sobie kogoś innego. Wachlarz przedsiębiorców nieudaczników można zaobserwować chociażby w jednym w programów niby kulinarnych, „Kuchenne rewolucje”. Znana restauratorka jeździ po całej Polsce zapraszana przez upadające restauracje po to, by je ratować. Jak się okazuje, znakomita większość właścicieli lokali nie ma zielonego pojęcia o tym, jak prowadzić dany biznes i dlaczego chce to robić. Chęć szybkiego wzbogacenia się kosztem może trochę naiwnych klientów szybko ich pogrążyła bo klienci jednak lubią dobrze zjeść czują co jest dobre a co nie. Właściciele lokali – wielcy zarządcy bardzo często nawet nie potrafią zrobić porządnych zakupów, które pozwoliłyby kucharzowi ugotować coś smacznego. Skąpstwo, brak elementarnej wiedzy – to wszystko sprawia, że mają wielkie problemy.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Jak dbać o kwestie ekonomiczne

Jak dbać o kwestie ekonomiczne

Kwestie ekonomiczne są dla nas bardzo ważne, bo jakby nie było wpływają na nasze życie osobiste. Nie zarabiasz nie ma pieniędzy na zżycie, twoja firma bankrutuje masz problemy. Toż zupełnie normalne, że każdemu zależy na tym, aby ustrzec się przed wszystkimi problemami finansowymi, ale czasem naprawdę trudno jest nam przed tym uciec. Oczywiście nie możemy działce na zasadzie finanse są najważniejsze nic innego nie ma znaczenia, ale na pewno nie powinniśmy działać na zasadzie mam gdzieś kwestie finansowe żyje tym, co jest tu i teraz. Owszem korzystanie z tego, co daje nam życie jest ważne, ale przecież nie zawsze będziemy piękni, zdrowi młodzi, nie zawsze będziemy mieć stałą pracę i musimy robić wszystko, żeby się zabezpieczyć przed porażką. Oczywiście trzeba mieć na uwadze fakt, że wszystkiego nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ale przynajmniej możemy próbować się strać rozwiązać pewne kwestie, aby w momencie jakiś tam problemów nie stanowiły zagwozdki, żeby nas nie niepokoiły. Zadbajmy o nasze finanse i zdrowie psychiczne.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .
content top