content top

Zabezpiecz swoją rodzinę

Zabezpiecz swoją rodzinę

Wydaje Ci się, ze twoja rodzina jest bezpieczna, bo ma dom nad głowa, ty zarabiasz i wszystko dobrze się układa, a pomyślałeś, co będzie za 5-10-15 lat, jak potoczą się wasze losy, czy zawsze będziecie zdrowi, czy zawsze będzie mógł zapewnić im takie finanse jak teraz Wiele osób nie myśli o takich kwestiach, tylko żyje chwilą. Wiadomo jednak, że życie często nie układa się tak, jakbyśmy chcieli. Zdarzają się różne wypadki losowe, nasze plany upadają, a firma przestaje przynosić zyski. Wtedy okazuje się, że nas zielony świat runął jak domek z kart. Żebyśmy nie musieli znaleźć się w takiej sytuacji, odpowiednio wcześniej powinniśmy zadbać o kwestie związane z ubezpieczeniem na wypadek różnych dziwnych sytuacji, starajmy się też gromadzić oszczędności, jeśli firma, którą prowadzimy źle funkcjonuje to nie poświęcajmy wszystkiego, co mamy, żeby ją ratować. Działajmy racjonalnie, bo w prosty sposób możemy doprowadzić do naszego bankructwa, a to na pewno wpłynie na nasza rodzinę i to bardziej niż nam się wydaje,

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Ważne kwestie finansowe

Ważne kwestie finansowe

Nie zaprzeczysz, że kwestie finansów były, są i będą ważne dla każdej osoby, zwłaszcza dla osób, która prowadzą własny interes. Przede wyrzyskim należy zaznaczyć, że własna firma sprawia, że jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie i swoje finanse, ale także za wszystkich, którzy u nas pracują. Pamiętamy, że każda porażka firmy, jakieś problemy finansowe, czy inne wydarzenia wpływają na to, jak wygląda życie wielu osób, nie tylko naszych pracowników, ale również ich rodzin. Niestety wiele osób o tym zapomina uważając, że w rzeczywistości liczymy się tylko my, a pracownik to pracownik, ale przecież ten pracownik może mieć dzieci, jeśli nagle obetniemy mu pensję, bo firma ma problemy, wtedy nie cierpi jedna osoba, a cała rodzina. To duża odpowiedzialność, jeśli prowadzimy firmę zatrudniającą większa ilość osób. Wiadomo, że w wielkich firmach jest to kwestii mało istotna, pracownik nie jest najważniejszy, najważniejszy jest zysk. Jak nie ten człowiek to inny. Niestety to nie prowadzi do niczego dobrego i tylko pogłębia i tak nieckową sytuację

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Kasa na zbędne rzeczy

Kasa na zbędne rzeczy

To jest dobry pomysł, aby dokonywać regularnego przeglądu budżetu gospodarstw domowych rocznie, aby upewnić się, że wydasz swoje pieniądze mądrze. Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić, to spojrzeć na swoje nawyki co do wydatków. Każde gospodarstwo domowe ma stałe wydatki, takie jak: rachunki za media, ubezpieczenie i płatności hipoteczne lub wynajem. Wiele osób jednak również wydaje dużej ilości pieniądze na zbędne rzeczy, co może być wszystkim, od kolacji do kawy i pączków każdego ranka. Jeśli wydasz 10 złotych codziennie na śniadanie, byłoby to równoznaczne z 3650 złotymi na śniadanie rocznie. Jeśli jesteś żonaty, kwota jest podwójna. Alternatywnie, można zrobić kawę w domu i mieć mniej kosztowne śniadanie. Takie małe zmiany mogą spowodować istotną różnicę. Wiele małych zmian może wnosić wiele – mogą to być nawet roczne wakacje dla Ciebie i Twojej rodziny. Każdy kompromis doprowadza do znacznych oszczędności. Możesz być zaskoczony, jak dużo pieniędzy można naprawdę zaoszczędzić, właśnie w taki sposób.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Budżet poza kontrolą

Budżet poza kontrolą

Niemal każdy nienawidzi budżetowania. W rzeczywistości, większość z nas nie wie nic na temat budżetu w ogóle. Płacimy rachunki, więcej nic nie wiedząc na temat zasobów pieniężnych. Niektórzy to już nazywają budżetowaniem. Niespodzianka! To nie jest budżetowanie. To się po prostu nazywa – możesz zbankrutować. Więc dlaczego ludzie powtarzają ten straszny błąd? Ludzie mówią, że nikt im nie będzie dyktować jak mają wydać swoje ciężko zarobione pieniądze. Rozumiem. To moje pieniądze i zrobię z nimi to, co chcę, prawda? Jednak bez parametrów wydatków, jest bardziej prawdopodobne, że dokona się zbyt wiele impulsowych zakupów, które wymykają się spoza kontroli.   Ale, jeśli ktoś po prostu zmieni postrzeganie swojego budżetu, to uważam, że mamy falę osób doświadczających lepszych finansowych warunków, jeśli chodzi o płacenie rachunków, lepszej jakości wakacje, spokój finansowy, życie życie trochę łatwiejsze, a nawet spełnianie marzenia. Więc wyzwól w sobie te pozytywne myśli o swojej teraźniejszości i przyszłości.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Skup się na przyszłości

Skup się na przyszłości

Nasza przyszłość ma znaczenie dla nas, ale też dla innych, nie może być tak, że pewne rzeczy odkładamy na potem, albo coś pomijamy, bo nie mają znaczenia, nas to pewnie nie spotka, ale przecież nikt z nas nie zna przyszłości, nie możemy jej w żaden sposób przewidzieć, nie wiemy, czego możemy się spodziewać, więc jak chcemy działać racjonalnie. Nie da się zaprzeczyć, że szczególna kwestia, jeśli chodzi o nasza przyszłość powinna być związana z naszymi finansami. Nie chodzi już oto, żebyśmy dużo zarabiali, czy inne podobne kwestie, bo to nie ma aż tak dużego znaczenia, ale powinniśmy wiedzieć, ze dzieją się różne rzeczy i za rok lub dwa możemy nie mieć pracy, a wtedy okaże się, ze nasze oszczędności topnieją. Nie możemy, więc żyć w przekonaniu, ze praca będzie zawsze, nie możemy też bać się, że zaraz ją stracimy. Musimy raczej żyć tym, żeby robić coś, aby w przyszłości nie mieć problemów finansowych i to właśnie powinno być naszym celem numer jednej, do którego dążymy mimo wszystko i mimo wszystkich.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Przed każdym miesiącem

Przed każdym miesiącem

Aby rozpocząć zbieranie dodatkowych pieniędzy, by spłacić dług, należy najpierw uzyskać kontrolę nad swoim miesięcznymi wydatkami. Przecież to twoje nawyki co do wydatków, doprowadziły cię do długu w pierwszej kolejności. Przed każdym miesiącem, trzeba usiąść i przydzielić każdą złotówkę dochodu do określonej kategorii wydatków. Każda złotówka ma cel. Musisz stworzyć to, co jest znane jako opcja zrównoważonego budżetu Zero. Po prostu, podsumuj swoje dochody i odejmij wszystkie wydatki, bilans musi być 0 PLN. Każda złotówka twojego dochodu musi być czymś dla Ciebie, nie ma zapasowych pieniędzy. Po przemyśleniu budżetu, należy umożliwić sobie dzielenie wydatków. Jeśli tego nie zrobisz, nie będziesz miał pieniędzy na to, kiedy Ci to będzie potrzebne. Własny budżet jest tworzony np. przy korzystaniu z programu Excel, ale można po prostu użyć pióra i papieru, jeśli chcesz. Musisz przemyśleć każdy grosz, który wydajesz codziennie.  To najlepsza droga do spłacenia długu. Przekonaj się o tym osobiście!

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .
content top