content top

Realizuj swoje plany

Realizuj swoje plany

Każdy ma jakieś plany dalsze lub bliższe, ale nie każdy te plany realizuje, wiele z nich pozostaje w naszej strefie marzeń, żyjemy tym, że kiedyś będziemy mieć to, czy tamto, ale nie zawsze robimy coś, żeby faktycznie osiągnąć ten wyznaczony cel, a przecież warto, bo chodzi o naszą przyszłość, która powinna mieć dla nas znaczenie. Każdy inaczej reaguje na pewne kwestii i trudno tutaj w jakikolwiek sposób uogólniać. Jeśli mas zlany biznesowe, zanim przystąpisz do ich realizacji musisz wiedzieć, że potrzebujesz doskonałego planu. Nie można zakładać firmy lub chociażby przedsiębiorstwa jednoosobowego bez dobrego planu. W innym wypadku może okazać się, że nasza decyzja jest błędną tego raczej nie chcemy. Starajmy się wiec realizować plany, robić wszystko, żeby w przyszłości nasze życie wyglądało trochę inaczej, bardziej kolorowo, ale też, żebyśmy nie żałowali, że nie podjęliśmy pewnych kroków, a teraz inni z tym samym planem realizują się i zarabiają naprawdę duże pieniądze. Tu chodzi o nasza przyszłość i satysfakcję z tego, co robimy.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Własna firma już dziś

Własna firma już dziś

Posiadanie własnej firmy to dl wielu osób marzenie przez lata pozostające w sferze marzeń, niestety tylko nieliczni potrafią zawalczyć o swoje i otworzyć biznes, który naprawdę ma szanse na sukces. Oczywiście trzeba tutaj zaznaczyć, że dla wielu osób biznes jest nie tylko sposobem na życie, zarabianie pieniędzy, ale też wyrwanie się ze szponów korporacji. Widomo etat, wszystkie świadczenia, urlop i brak odpowiedzialności za coś więcej niż własne zadania, dla wielu osób to bardzo ważne kwestie, ale trzeba tutaj zauważyć, że są też takie osoby, które chcą wyrwać się z tego poukładanego świata korporacji i nie tyle szukają większej ilości pieniędzy na koncie, co realizowania własnych ambicji. Wiadomo, że nie każdy z nas ma na tyle odwagi, żeby rozpocząć działalność na własną rękę, ale jeśli mamy dobry plan, jakieś tam ciekawe pomysły, wsparcie finansowe i wsparcie bliskich to może okazać się, że otworzenie firmy wcale nie będzie tak trudne, a działalność możemy rozpocząć bardzo szybko., Szybciej niż myślimy.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Nie ma to jak własna firma

Nie ma to jak własna firma

Własna firma to marzenie wielu z nas. Brak zwierzchnika nad sobą, możliwość zarządzania ludźmi – swoimi pracownikami. To bardzo wielkie plany i marzenia ale także olbrzymia odpowiedzialność, do której niestety nie każdy jest przygotowany. Biznesu trzeba się po prostu nauczyć – krok po kroku. Można oczywiście w tym celu zrobić sobie jakieś specjalistyczne studia na jakieś renomowanej uczelni – to na pewno bardzo pomoże i okaże się niezwykle przydatne a można po prostu od samego początku swojej kariery zawodowej obserwować swoich dotychczasowych szefów, być blisko nich i od nich czerpać wiedzę w totalnie praktycznym ujęciu. Wybór należy do nas i zależny jest od naszych możliwości. Jeśli jednak planujemy założyć swoją własną działalność i prężnie ją rozwijać, aby zaczęła przynosić nam bardzo wymierne korzyści, musimy pamiętać o tym, aby nie zatracić się gdzieś we własnej pysze i rozmachu równym budowaniu jakiegoś imperium. Opanowanie i pokora – to cechy, które na pewno przydadzą się początkującemu przedsiębiorcy.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Posiadanie własnego biznesu

Posiadanie własnego biznesu

Posiadanie własnego biznesu to nie lada wyzwanie.  Niektórzy myślą sobie, że to znaczni łatwiejsze niż pracowanie dla kogoś, ale w rzeczywistości okazuje się, że jednak pracowanie dla kogoś to zwykła usługa trwająca kilka godzin dziennie z możliwością oderwania się od niej po pracy. A posiadanie własnego biznesu – bycie sobie samemu szefem to jednak znacznie większe wyzwanie, wymagające pełnego zaangażowanie bez względu na porę dnia czy porę nocy. Zawsze jest się szefem i właścicielem. Jest jeszcze takie drugie powiedzenie i mądrość życiowa, że kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje. Wielu wyobraża sobie bycie szefem we własnej firmie jako wstawanie o której bądź godzinie, przyjechanie do biura na kilka chwil, pokręcenie się i pojechanie na przyjemności. Tak jest – owszem, ale po wielu latach, kiedy firma osiągnie już swój poziom i nasi zastępcy będą potrafili się zająć nią w taki sposób, jaki tylko chcemy. Są to jednak lata pracy i starania się o to, by wszystko rozkręcić tak, jak sobie to wymarzyliśmy.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

W co inwestować pieniądze?

W co inwestować pieniądze?

Podobno się bogacimy, podobno w naszych portfelach i na naszych kontach bankowych znajduje się coraz więcej pieniędzy. Coraz częściej więc chcemy je jakoś lokować, najlepiej inwestować, aby pomnażać swoje zyski. I tutaj pojawia się pierwsze pytanie – w co inwestować, żeby wypaliło i żeby nie stracić? To pytanie kluczowe. Udzielenie na nie dobrej odpowiedzi sprawi, że albo coś się nam powiedzie, albo coś okaże się potężną klęską. I tak oto należy zrobić rozeznanie rynku w okolicy. Jeśli na przykład chcemy otworzyć sklep z ekologiczną żywnością, musimy rozeznać się, czy nie ma jakiegoś w okolicy, potem musimy zorientować się czy będziemy mieć producentów, którzy takową zdrową żywność nam dostarczą. Jeśli wszystko będzie po naszej myśli, możemy otworzyć biznes, choć dobrze byłoby także rozeznać się w jakiś sposób czy ludzie mieszkający w okolicy – potencjalni klienci w ogóle potrzebują czegoś takiego. Jeśli okaże się że nie, że nie ma zainteresowania a co najważniejsze – popytu, to się nie sprzeda. Ludzie będą przychodzić przez pierwsze dni z ciekawości, później zapomną.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Cechy dobrego przedsiębiorcy

Cechy dobrego przedsiębiorcy

Są takie cechy, które wyróżniają pewne grupy społeczne. I tak na przykład przedsiębiorcy, ludzie którzy na c dzień obracają naprawdę potężnymi pieniędzmi także posiadają pewien charakterystyczny bardzo wachlarz cech, które są konieczne do tego, żeby utrzymać się na takim topie. Z pewnością jest to opanowanie. Opanowanie to cecha bardzo dobra, zwłaszcza jeśli przychodzi nam współpracować z innymi ludźmi. Niestety osoby wybuchowe, takie, które są impulsywne nie są dobrymi biznesmenami. Po pierwsze ni potrafią zbudować wokół siebie aury pewności siebie i zaufania, po drugie nikt nie chce z nimi pracować, bo kto chciałby zadawać się z takim energetycznym wampirem, jakim bez wątpienia jest każdy furiat? Tak więc opanowanie na pierwszym miejscu. Później racjonalizm. Bez tego także ani rusz. Racjonalizm przede wszystkim powinien wyrażać się w dysponowaniu pieniędzmi. Ktoś zbyt skąpy będzie tak samo złym zarządcą jak ktoś zbyt rozrzutny. I jednak i druga cecha nie wróżą niczego dobrego jeśli chodzi i stabilność i rozwój firmy.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .
content top