content top

Jak dbać o finanse

Jak dbać o finanse

Pieniądze są ważnym aspektem w naszym życiu, bo pozwalają nam na życie bez problemów, oczywiście nie każdy uważa, żeby pieniądze dawały szczęście, ale jeśli są odejmują nam dodatkowych zmartwień, a do tego dochodzi jeszcze kwestia, jaką jest możliwość realizowania swoich marzeń, czy spełniania zachcianek, na co dzień. Nie jest tak, że jak zarabiamy nasze zamartwianie finansami się kończy, trzeba przede wyrzyskim zauważyć, że w rzeczywistości finanse powinny zajmować ważne miejsce w naszym życiu, bo jeśli nagle ich zbraknie, może okazać się, ż Enei mamy, za co żyć, a tego chyba nikt nie chce doznać. Już zaczynając pierwszą pracę musimy myśleć o oszczędzaniu, lokowaniu swojego kapitału i emeryturze, bo owszem teraz pracujemy, ale kto wie, czy za kilka lat nasza sytuacja będzie równie dobra. Rynek nie jest łatwy i wiele osób traci pracę dosłownie z dnia na dzień, a chyba każdy chce uniknąć sytuacji, w której nie ma pieniędzy na opłaty. Róbmy wszystko, żeby zawsze mieć jakąś formę zabezpieczenia finansowego, bo to uspokoi nasze nerwy.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Możesz wydać pieniądze

Możesz wydać pieniądze

Czy próbujesz wyjść z zadłużenia? Czy ważna jest teraz dla Ciebie oszczędność pieniędzy na coś specjalnego? Trzeba znać swój budżet. Podczas gdy wielu z nas o tym wie, niewiele  osób robi to prawidłowo. Jest to błędne przekonanie, że bycie w ramach budżetu oznacza, że jesteś biedny. Największe firmy świata przygotowane mają plany budżetów i plany wydatków. Znają wartość swoich pieniędzy wiedzą, co z nimi robić. To jest naprawdę kluczowym punktem budżetu. Jeśli tworzysz wykres budżetu – możesz wydać pieniądze, dokładnie tak jak tego Ci potrzeba. Jeśli nie, to znajdziesz pieniądze robisz co chcesz i tyle. Pierwszym ważnym krokiem jest zobowiązać się do przygotowania pisemnego budżetu, zanim jakiekolwiek pieniądze będą wydawane. Jeśli dzielisz dochody lub wydatki z partnerem, to istotne jest abyście się dobrze rozumieli w tej sprawie. W budżecie, każdy wydatek musi być uwzględniony. To bardzo ważne i nie można tego ominąć. Jeśli chcesz wiedzieć więcej – poszperaj w sieci internetowej.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Marzenie o milionach

Marzenie o milionach

Marzysz o tym, żeby leżeć na plaży, nic nie robić i nie przejmować się tym, ze drink, który właśnie pijesz kosztował 20 euro. Kto nieciłaby cieszyć się w taki właśnie sposób, ale niestety większość z nas żyje w świecie, w którym nie ma miejsca na takie abstrakcje, bo miliony zarabiają tylko nieliczni, ale nie jest tak, że my tych milionów mieć nie możemy, to siedzi w naszej głowie, nam wydaje się, ze nie możemy czegoś mieć, bo nie umiemy, nie mamy takich zdolności, ale przecież tu nie o zdolności chodzi, a oto, żebyśmy byli pewni siebie i swoich pomysłów. Wiadomo, że nikt nie zarobił miliona od razu, chociaż faktycznie może udałoby nam się znaleźć naprawdę świetne inwestycje, które zarobiły tyle w bardzo krótkim czasie, ale to były raczej wynalazki na skalę światową. Teraz jest oto coraz trudniej i musimy liczyć się z tym, że nie będzie nam łatwo zarobi tak dużych pieniędzy w tak krótkim czasie. Nie zamykajmy się jednak w sferze marzeń, szukajmy czegoś, co nas zadowoli, sprawi, ze naprawdę zobaczymy te 6 zer.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Jak zarządzać finansami

Jak zarządzać finansami

Dobrze zarządzając finansami, można się uchronić przed różnymi zagrożeniami. Dzięki temu więc nasze finanse będą doskonale chronione i zarządzane. Przede wszystkim należy wystrzegać się korzystania z jakichkolwiek instytucji finansowych, w celu zaciągania zobowiązań. Pożyczki krótkoterminowe bez problemów i bez zaświadczeń, które są udzielane od ręki, to wielkie zagrożenie i bardzo dziwne że tak wiele osób z nich korzysta, nie osiągając z tego przecież żadnych korzyści, a słono dopłacają do takiego zobowiązania. W przypadku drobnych kwot, jakie tam są zaciąganie, z kilkuset złotych może zrobić się poważne zobowiązanie finansowe nawet kilkanaście tysięcy złoty do spłaty. Mimo ostatnich regulacji w tych kwestiach to się nie zmieniło pod żadnym względem, dlatego trzeba zachować czujność. Nadal nie wiemy, ile będziemy spłacać w rzeczywistości, bo są różne tricki i sztuczki, które mogą spowodować, że ta kwota do spłaty będzie wielokrotnie wyższa niż ta podana w umowie, więc nie można o tym zapomnieć.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Dbanie o swoje finanse

Dbanie o swoje finanse

Dobre przygotowanie się do zarządzania swoim budżetem pozwoli odpowiednio zadbać o finanse, jakimi dysponujemy. Dzięki temu uda się nam dobrze do tego podchodzić i wybrnąć w taki sposób z tej sytuacji, by potem nie było problemów z tym, ze brakuje nam pieniędzy na mniej ważne lub bardziej ważne wydatki. Dzięki temu nasze finanse będą lepiej zarządzane, więc warto nad tym się zawsze odpowiednio zastanowić, jakie mamy możliwość i jakie mamy warunki współpracy w takich sytuacjach. Dzięki temu możemy dbać o to, by w naszym portfelu nie brakowało od wypłaty do wypłaty pieniędzy. Niestety wiele osób w tej sytuacji zapożycza się na długi czas nawet na małe kwoty, które potem będzie trzeba długo spłacać. Tak więc trzeba przyznać, że to może być dla nas bardzo poważnym problemem do rozwiązania i nie można sobie pozwolić na to, by w tym przypadku było można jakieś niedociągnięcia mieć. Dlatego koniecznością jest dobre przemyślenie tego, w jaki sposób będziemy mogli sobie na ten temat to wszystko przemyśleć.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Przyszłość finansowa – jak o to zadbać

Przyszłość finansowa – jak o to zadbać

Dbanie o swoje finanse to nie jest umiejętność dość powszechna. Trzeba pamiętać jednak, że to właśnie my musimy umieć o to zadbać, gdyż nam nikt w tym nie pomoże. Osoby mało zorientowane w ogóle w kwestiach finansowych są bardzo podatne na wpływy in manipulacje, na działanie reklamy. Kupują zupełnie niepotrzebne rzeczy, gdyż na takie właśnie osoby reklama ma jak największy wpływ. Finanse tym czasem wymagają od nas poświęcania im czasu i uwagi, gdyż inaczej mogłoby się okazać, że nie dajemy sobie rady z zarzadzaniem własnym budżetem. Dlatego konieczność dobrego orientowania się w tym, jakie mamy przychody, dochody, jakie mamy wydatki pozwoli nam dobrze ten budżet zaplanować. Niestety wciąż jest wiele osób, które nie potrafią racjonalnie tym swoim budżetem zarządzać. Dochodzi potem przez to do różnych trudnych i skomplikowanych sytuacji, jakich jak wplątanie się w pułapki finansowe i kredytowe. Tacy ludzi są pod tym względem podatni na manipulacje, trzeba więc im uświadomić, że popełniają błędy.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .
content top