sty
7
2013

Extended Play „Pięć minut stąd” Robert Wyrwas

Zgodnie z obietnicą zaczynamy pokazywać zdjęcia które nie weszły do albumów ale z pewnością warte są pokazania.
Jako pierwsze prezentujemy fotografie Roberta Wyrwasa, którego prace znalazły się w albumie „Patrzenie nigdy nie jest niewinne”. Zdjęcia zostały nadesłane do drugiego albumu.

 

 

Nie wiem gdzie te fotografie zostały wykonane ani kto na nich jest uwieczniony. Mogę się tylko domyślać, że to bliscy autora a miejsce to letnisko, lub dom rodzinny gdzieś na wsi. Im dłużej jednak na nie patrzę tym bardziej wiem, że sam takie miejsce chciałbym mieć.

Chciałbym mieć drewniany dom z tarasem na wsi, w której zmurszałe drewniane płoty sąsiadują z paskudnymi betonowymi przęsłami. W miejscu gdzie droga nie ma oświetlenia ulicznego i nocą rozświetlają ją tylko światła z rzadka przejeżdżających samochodów. A chodzenie jej środkiem jest konieczne ze względu na brak chodników ale i bezpieczne z powodu małego ruchu. Gdzie dachy chałup są kryte gdzieniegdzie strzechą lub gontem a nie tylko eternitem czy blachą. A zimą z kominów unosi się siwy dym, który pachnie palonym drewnem i węglem. Wyobrażam sobie, że znam tam wszystkich sąsiadów i zawsze mówimy sobie dzień dobry. W taki miejscu podwórze jest pokryte prawdziwą trawą poprzecinaną wydeptanymi do czarnej ziemi dróżkami. A pranie jest rozwieszone na sznurze rozciągniętym pomiędzy drzewkami (w tym przypadku są to chyba sieci ale to już sam autor wie najlepiej). W obejściu na pewno byłby pies, latem leżący w cieniu chałupy a zimą przy rozpalonym piecu w kuchni. W pobliżu byłaby rzeczka lub stawy nad którymi można by siedzieć, puszczać łódki z kory lub po prostu nic nie robić.

Mógłbym jeszcze wiele wizji snuć na temat tego miejsca, które bym chciał mieć umowne pięć minut drogi stąd…
I takie miejsce właśnie widzę na zdjęciach Roberta. Działają mi one bardzo na wyobraźnię. A to chyba jedna z najważniejszych funkcji fotografii.

Zapraszam zatem do oglądania.

[photosmash id=21]

Autorem wszystkich fotografii jest Robert Wyrwas.
http://robertwyrwas.blogspot.com

Podobne posty

O Autorze:

Właściciel Holgi 120 CFN. Już drugiej. Pierwszej odpadł obiektyw. Chciałbym robić więcej zdjęć. Chciałbym oglądać dużo dobrych zdjęć. Chciałbym móc łatwo do nich dotrzeć.

Komentarze są zamknięte.

ZNAJDŹ NAS:

Holga.pl. All rights reserved 2011. Kontakt: holga.pl@gmail.com
Projekt i wykonanie: www.StudioGraficzne.com